Úvod Aktuality

Píseň, dohadování

Aktuality

Píseň mého srdce

 

Myslím, že nejenom mně, ale i vám, se stává, že chcete někomu něco, co je naprosto jasné vysvětlit, ale ať se snažíte, jak chcete, tak on (ona) prostě nechápe. Říkáte si, že to přece není možné, ale nepohnete se ani o píď dál. A to se stává právě v tzv. duchovních kruzích. Spousty sečtělých a všeho znalých učitelů i žáků, bez jakýchkoli nebo minimálních vnitřních zkušeností, se dohadují o nejvyšší Pravdě, o Bohu, jak je to s reinkarnacemi či bezvýhradnou láskou. Ač je to směšné, tak je to ve skutečnosti tragické.

Tisíckrát jasněji než lidský jazyk mluví neviditelná ústa.

Gustav Meyrink – Bílý dominikán

Číst dále: Píseň, dohadování

 

co jíst?

Aktuality

Píseň mého srdce

Dva zenoví mniši putovali mlčky deštivým dnem. U zablácené cesty nalezli mladou dívku, která přes ní nemohla přejít. Starší mnich jí vzal do náručí a přenesl jí. Oba potom pokračovali dál a až před klášterem ten mladší už to nevydržel a řekl: „ Mnich se přeci nesmí ženy dotknout.“ A starší mu odpověděl: „Ty ji stále ještě neseš ? “

Ptá se žák: „ Mistře, co je to zen? “

Mistr odpověděl: „Když mám hlad, tak jím, a když potřebuji spát, tak spím.“

                                                                                                          Ze zenových příběhů

Tyto dva poučné zenové příběhy docela dobře demonstrují asi dva nejdůležitější problémy těch, kdo se vydali na duchovní cestu, o nichž se stále diskutuje – sex a jídlo. O sexu a lásce jsem zde již párkrát hovořil, rád bych se zmínil nyní o jídle. Podnět mi k tomu dala přednáška o půstu.

Číst dále: co jíst?

   

Píseň mého srdce - karma

Aktuality

Píseň mého srdce

 

Člověk v životě prochází množstvím zkušeností a nejen já bych o tom mohl vyprávět, ale každý z vás, že jsou někdy příjemné, ale jindy zase přímo příšerné. A my si nedovedeme vysvětlit, proč se nám to stává, když většina z nás jsou slušní lidé, dokonce třeba i usilující nějakou praxí na duchovní cestě. Tehdy se dozvíte od druhých, že je to karman nebo osud, že jsme si to zasloužili za své konání v minulých životech a teď si to musíme tedy odžít a nestěžovat si, pochopit to správně a přijmout. To jsou jen kecy lidí, kteří přečetli mnoho knih – lepších i horších o těchto věcech a myslí si, že vše chápou. Horší je, když dojde na ně. To se nechce chápat zase jim. V této chvíli je největší schopností a činem nás všech správně soucítit a pokusit se, je - li to v našich silách, správně pomoci.

Číst dále: Píseň mého srdce - karma

   

Píseň mého srdce: Touží muži po lásce ?

Aktuality


Píseň mého srdce: Touží muži po lásce ?

Píseň z březnové Meduňky, jejíž hlavní téma bylo, zda ženy touží po lásce, vzbudila docela velký ohlas. Ženy mi psaly i volaly a jsem tomu rád, protože někdy je třeba lidi rozhýbat. Hodně žen totiž mlčí a třeba radši trpí a nesebere odvahu k tomu, aby si řeklo svůj názor nebo se přihlásilo o svá přirozená práva. Jiné zase toto chápou přehnaně jednostranně. Ale pochopitelně že nejvíce se ozývaly ty, jejichž vnitřního problému se to dotklo. Myslely si, že ho mají vyřešen a tak se obhajovaly. Ve skutečnosti snad většina pravidelných čtenářů či spíše čtenářek mých Písní jistě vnímá, že jestli se pokouším něco vyslovit, tak je to právě povzbuzení žen k tomu, aby byly ve svém osobním životě i ve společnosti aktivnější svou ženskou, ale správně pochopenou energií. Jestli si z mých článků někdo vybírá jen něco a to mi vkládá jako hlavní názor do úst, pak zkresluje má upřímná vyznání. I v tomto článku jsem psal o více typech žen a že si některé z čtenářek vybraly jen ty rozvedené a ještě si myslely, že jde o všeobecný názor na většinu rozvedených žen, za to nemohu. Sám mám s ženami jen ty nejlepší zkušenosti, i když mě z různých, často mně neznámých důvodů a nikdy nevysvětlených, opouštěly, nikdy však s hádáním a neporozuměním. Chápu, že jsou ženy proměnlivé a někdy samy nevědí, proč něco udělaly, ale nevyčítám jim to. Hlavně jsem však nikdy netvrdil, že opouštějí pouze ženy muže. Možná, že je to skoro nastejno, taková  statistika se těžko dá udělat.  Proto je stejně nespravedlivé tvrdit, že ženy v určitém věku opouštějí vždy jen muži kvůli nějaké mladší. Tak jsem si dovolil pokračovat v této nekonečné diskusi následovně.

Číst dále: Píseň mého srdce: Touží muži po lásce ?

   

Píseň mého srdce - Co je to osud?

Aktuality

Píseň mého srdce

 

Nestačí jen osud. Je třeba ještě něco více.

Andrzej Sapkowski – Zaklínač

 

Pokud chceš poznat neviditelné, pozoruj otevřenýma očima viditelné.

Talmud

 

Jistota je jenom přání, pouhá iluze. Všichni směřujeme k neznámé budoucnosti.

Tibetské přísloví

 

Všechny tyto citáty nějak směřují k budoucnosti, otázce osudu a mohl bych jich vybrat mnohem více z celého světa. A tím se dostávám k věčné otázce, zda je osud, je vše dáno nebo si my sami určujeme svou budoucnost?

 

Číst dále: Píseň mého srdce - Co je to osud?

   

Strana 5 z 9